Dobry design w małym pomieszczaniu

Design to słowo, pod którym kryje się dużo znaczeń. Chociaż kojarzy się z dobrym smakiem, to dla każdego oznacza coś zupełnie innego. Czym jest design i jak powinniśmygo odczytywać? Jaka jest definicja designerskiego wnętrza? I czy w ogóle coś takiego jest? Na pierwszy rzut oka słowo design kojarzy się z minimalistycznym wystrojem.

Aranżacja wnętrz

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Surowe ściany oraz kilka niezbędnych mebli. Do tego oczywiście niebanalne oświetlenie i voila… gotowe! Ale czy na tym ma się opierać miłośnik subtelnych wnętrz? Chyba nie. Design nie musi wiązać się z produktami bardzo kosztownymi, na które musimy oszczędzać przez wiele lat. Designerskie wnętrza charakteryzują się niebanalnością.

Tutaj rządzi kreatywność. Przeciętny słoiczek po dżemie może stać się wspaniałym abażurem na lampkę. Wystarczy tylko inne spojrzenie na użycie produktów codziennego użytku. W pomieszczeniach, w których rządzi właśnie design, rozwiązania są tak proste, że aż stają się genialne. Kable można delikatnie schować w kartonie po starych adidasach. W efekcie usuwamy nieładne przewody, jakie często wystają spod szafki RTV. Efekt jest zaskakujący, a nie rujnuje wyznaczonego budżetu.

Designerskie wnętrza to również coś więcej niż tylko styl. To przede wszystkim styl bycia. Jeżeli uwielbiamy ekologię, to zastosujmy takie rozwiązania w swoim pokoju. Na wysokiej szafie jako dodatkowy element do przechowywania idealnie sprawdzi się zwykłe kartonowe pudełko. Możemy je ozdobić nalepkami, wzorami bądź hasłami czy cytatami z książek. Złote myśli są ostatnio niezwykle modne. Wystarczy trochę farby w ulubionym kolorze i pięć minut wolnego czasu. W efekcie na naszej ścianie pojawi się wspaniałe hasło, np. z elementem humorystycznym. Niby banalne rozwiązanie, jednak wiele mówi o właścicielu czterech kątów.

Aranżacja wnętrz

Autor: xrayspx
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym wyznacznikiem designu jest pomysłowość i inicjatywa. Dzięki nim o pomieszczeniach będzie można powiedzieć designerskie wnętrza. Dla ludzi, potrafiących patrzeć, nawet zwyczajna szara gazeta może stać się pięknym elementem dekoracyjnym. Czy będzie obrusem, czy podkładką pod myszkę? A może jednym i drugim? To zależy od pomysłu właściciela lub wynajmującego.

Chcesz znaleźć inne tego typu porady? Jeżeli tak, ta wskazówka z witryny (http://kanownik.pl/785,stoly.html) jest warta uwagi, gdyż dotyczy podobnej kwestii.

Żyjemy w czasach, kiedy prawie wszystko można kupić.

Wyczucie smaku to jedna z tych rzeczy, których nie da się nauczyć za żadne pieniądze. Jeśli na naszym koncie nie mamy setek tysięcy to nic straconego. Nasze mieszkanie mimo wszystko może być ostoją dobrego gustu. Bo to my kreujemy rzeczywistość, która znajduje się wokół nas.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tego typu problematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One także okażą się wartościowe!

I na tym polega istota prawdziwego designu. To on sprawia, że życie staje się fragmentem sztuki.