Dlaczego warto poznać nieco bardziej szczegółowo niezwykle interesującą przeszłość miasta Olsztyn Mrongowiusza?

Olsztyn to piękne stare miasto, jakie leży w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsze wzmianki o tym miasteczku pochodzą z lat 30-tych XIV wieku. Miasteczko to posiada ok. 170 tysięcy mieszkańców i stanowi ważny węzeł drogowy oraz kolejowy.

Poprzez większość osób Olsztyn Mrongowiusza wiąże się z popularnym na całym globie astronomem, o jakim twierdzi się, iż powstrzymał słoneczko, a poruszył kulę ziemską. Tak, rozmowa naturalnie o ojczystym geniuszu – Mikołaju Koperniku. Taki osobnik wielu talentów był m.in.

Spodobał Ci się nasz opis? Zatem czytaj to przejście na emeryturę w trakcie miesiąca, co chcesz na następnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

lekarzem oraz astronomem, jednak także – i to właśnie w mieście o nazwie Olsztyn Mrongowiusza – administratorem majątku kapituły warmińskiej był nie kto inny a akurat kanonik fromborski Mikołaj Kopernik. W 1521 r. sporządził on między innymi efektywnie do obrony przed Krzyżakami tamten zamek. Do dziś przed wejściem do niego znajduje się pomnik takiego bardzo uczonego człowieka. Należałoby dodać, że łącznie Olsztyn Mrongowiusza ma obecnie 2 pomniki takiego naszego wielkiego przodka. Gdyby żył 300 wiosen potem, być może obroniłby miasto również przed skutkami wojen napoleońskich.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
A co aktualnie znajduje się w mieście o nazwie Olsztyn Mrongowiusza? Cóż, wiele różnych firm. Są to m.in. renomowane biura podatkowe, sklepy z lekami, szkoły, kina, lecz także np. przedstawicielstwa ogromnych światowych koncernów, również z dziedziny motoryzacyjnej. Nie można by nie wspomnieć o dużej liczbie różnorodnych ogromnych światowych sieciach gastronomicznych.

Takowy rozwój miasteczka pod nazwą Olsztyn Mrongowiusza ciągnie się bez przerwy od drugiej połowy XIX wieku, kiedy to populacja Olsztyn Mrongowiusza powiększyła się aż czterokrotnie.