Dlaczego meble sosnowe to dobry wybór?

Meble sosnowe to najpopularniejszy produkt meblarski od dziesięcioleci. Z czego wynika ich nieustanna popularność? Dlaczego są tak chętnie wybierane przez nabywców z całego kraju? Sosna to drzewo wyjątkowo trwałe. Takie też jest pozyskiwane z niej drewno, przeznaczane do produkowania mebli różnego rodzaju.

sypialnia

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Meble z drewna sosnowego są szczególnie odporne na różne uszkodzenia mechaniczne, co jest ogromną zaletą z punktu widzenia konsumentów – w końcu nie urządzamy się codziennie i zależy nam na dobrym jakościowo umeblowaniu mieszkania. Inne niewątpliwe zalety mebli sosnowych to łatwość ich pielęgnacji, natomiast chyba fundamentalną cechą tego typu umeblowania do domu jest jego uniwersalność. Meble (zweryfikuj u źródła) sosnowe to zawsze popularna klasyka, którą bez trudu można dopasować do różnorakich stylów wnętrz.

Surowe, lakierowane drewno, dodaje wnętrzom sielskiego charakteru i dyskretnie pozostaje w tle bardziej wyrazistych akcentów kolorystycznych, jednak jeżeli zależy nam na barwnych meblach, sosna niezwykle łatwo poddaje się barwieniu przy zastosowaniu farb, lub lakierów. Meble sosnowe są najczęściej wybieranymi meblami do sypialni. Prawie w każdym sklepie meblowym dostaniemy stelaż do łóżka 160×200, do którego wystarczy dokupić odpowiedni materac, aby zagwarantować sobie spokojny oraz zdrowy sen – bogata oferta. Do kompletu można dobrać garderobę, stolik nocny i zyskamy w ten sposób wyposażenie, sprzyjające odpoczynkowi. Meble – (tu) sosnowe są też chętnie wybierane przy meblowaniu pokoi dziecięcych, ponieważ są to meble naturalne, przyjazne człowiekowi. Jeżeli Ty, lub Twój partner jesteście alergikami, koniecznie powinien Cię zainteresować stelaż do łóżka 160×200, wykonany z drewna sosnowego.

Surowiec ten posiada bowiem specyficzne właściwości elektrostatyczne, uniemożliwiające unoszenie się drobinek kurzu w powietrzu. Poza tym, jeśli zdecydujesz się na klasyczne, niebarwione drewno, gwarantujesz sobie spokój od następnych alergenów. Dzięki stosunkowo prostym kształtom mebli sosnowych, można je bez problemu dostosować do nowej stylizacji pomieszczenia, wystarczy wymienić dodatki i dekoracje, by ulubione łóżko, szafa, czy krzesło, nabrały nowoczesnego wyrazu. Świetną informacją jest również fakt, że meble sosnowe nie wymagają jakiejś szczególnej, problematycznej pielęgnacji.