Dekoracje domów: designerskie fragmenty wyposażenia

Nużą cię meble o klasycznych, konserwatywnych kształtach? W takowym wypadku warto postawić na nietuzinkowe, designerskie fragmenty wyposażenia, które poza spełnianiem użytkowej funkcji, będą również ozdobami wnętrz.

baner06.2014]

Czasy, gdy takie fragmenty wyekwipowania jak lampa, stolik czy krzesło spełniały jedynie rolę użytkową, odeszły już do lamusa. Dziś sprzęty nierzadko grają pierwsze skrzypce w projekcie pomieszczenia – dzięki swemu designerskiemu charakterowi stanowią dominujący fragment w aranżacjach bądź realizują rolę ozdobnej „wiśni na torcie”. Wbrew pozorom, wyszukane elementy wyposażenia o niebagatelnym designie sprawdzają się praktycznie w każdym wnętrzu. Futurystyczne meble o ekstrawaganckich kształtach najlepiej prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w współczesnym, industrialnym lub skandynawskim stylu – . Jednak odpowiednio dobrane, designerskie fragmenty ekwipunku mogą stanowić również nowatorską ozdobę wnętrz w stylu klasycznym bądź skandynawskim, a wręcz romantycznych mieszkań.
Pomimo nietypowych konfiguracji, design krzesła są najczęściej niezwykle wygodne i funkcjonalne, poza tym, wykonane są na ogół z nowoczesnych surowców (metal, różnego typu tworzywa sztuczne), dzięki czemu nie jest trudno utrzymać je w czystości.

Stawiając na włączenie designerskich fragmentów wyposażenia do aranżacji swego pomieszczenia, możemy zdecydować się na „total look” – meble puszman meble tapicerowane korespondujące stylistycznie z pozostałością wystroju – bądź użyć jednego elementu o wyszukanym designie do wykreowania aranżacji pomieszczenia opartej na zasadzie kontrastu – nowoczesne krzesła ogrodowe. W sklepach możemy kupić także nowoczesne krzesła ogrodowe.