Motywy ścienne w domu – unikalne i modne

O ile wydaje ci się, iż obraz to jedyny słuszny typ dekoracji ścian, który czyni, że środek nabiera misternego, a jednocześnie wyszukanego temperamentu, jesteś w błędzie. Teraz przychodzi okres obrazów drukowanych na płótnie w roli kluczowej ozdób wnętrz. Ultranowoczesne, industrialne aranżacje, lub też odwrotnie, doskonałe, luksusowe wnętrza zdobędą wiele, kiedy przystroi się je obrazami drukowanymi na płótnie w fantazyjne wielorakie desenie.

Tapeta

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Zawieszenie na ścianie obrazu drukowanego na płótnie, to znakomity fortel na to, żeby wprowadzić do ozdoby danego wnętrza element swoich zainteresowań. Ponadto, przy wsparciu takiego typu zdobień ścian, zdołasz na przykład nadać stonowanemu wnętrzu wyszukanego zakresu, lub zmniejszyć barwną aranżację.

Wbrew pozorom, obraz drukowany na płótnie, na ścianie nie powinien dorównywać obrazkowi przedstawiającego bajkowego bohatera. Dzięki temu, tego gatunku zdobienie ściany potwierdza się w każdym kierunku aranżacji. Najnowocześniejsze, industrialne aranżacje, czy także klasyczne, stylowe wnętrza zyskają wiele, kiedy ozdobi się je obrazami drukowanymi na płótnie w abstrakcyjne, względnie geometryczne wzory, albo twórczościami szanowanych na całym świecie artystów z krajowej szkoły plakatu. Współczesne plakaty kinematograficzne pasują dobrze do każdej estetyki.

Romantyczne aranżacje, czy wnętrza w stylu glamour, tworzą idealne tło dla obrazów drukowanych na płótnie stylizowanych na afisze z lat dwudziestych, lub imitujących stare ryciny lub grafiki. Obraz drukowany na płótnie przede wszystkim winien realizować miejsce, być dodatkiem spójnym stylistycznie z resztą wnętrza, albo detalem kontrastowym. Jeżeli w twoim salonie rządzą intensywne zabarwienia, zdecyduj się na jednobarwny obraz, na przykład z typografią. Z kolei minimalistyczne wnętrze, należałoby przełamać ostrymi wzorami i zabarwieniami. Jeden, względnie dwa obrazy drukowane na płótnie w pokoju wystarczą w zupełności, aczkolwiek jeżeli gra w tobie artystyczna dusza, możesz wykleić obrazami kompletną ścianę.

Podobnie emocjonujące materiały znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeżeli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem kolory w biurze wrocław, który jest tu!

Więcej na temat dekoracji ściennych znajdziesz tu: