Czy remont musi oznaczać majak senny? Nie, aranżacja wnętrz niezupełnie musi napawać grozą

Każdy kto odbył już remont lokalu mieszkalnego wie, iż wiadomość o następnym przepełnia go lękiem i odrazą. Bezmiar sprzątania i tymczasowy brak komfortu życia nakłania do pozostania przy rozkosznym lenistwie. Tymczasem nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

sypialnia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Z doznań poznawczych wielu zainteresowanych wywiązuje się, iż dość nieprzyjemną, być może najbardziej uciążliwą cząstką renowacji mieszkania jest łazienka. Kuchnia również jest nieodzowna, ale zjeść możemy zawsze w mieście albo na szybko przyszykować coś w mikrofali, tymczasem higiena wymaga intymności i niewątpliwie nie pójdziemy się w tym okresie do publicznych łaźni. Skądinąd, musimy się przeto myć, zatem również zazwyczaj składamy wizytę u zaprzyjaźnionych sąsiadów, a w najgorszym zajściu jedziemy na wieczorną kąpiel do bliskich. Reszta pokoi stanowi bezwzględnie mniejszy problem.Sypialnia to nasze zakątek, które trafnie kojarzy się tylko i wyłącznie ze snem lub strefą intymną. Rozplanowując to wnętrze szczególną uwagę musimy zwrócić na materac piankowy (źródło). Naturalnie trzeba wytypować taki, który jest dla nas najbardziej komfortowy oraz mieści się w domowym funduszu. Ten materac (zobacz stelaż do łóżka 160×200) gwarantuje urzeczywistnienie obu kryteriów. Dostępny jest w odmianie średniotwardej i twardej i we wszystkich typowych rozmiarach. Meble do sypialni (www) powinny współgrać z kolorem ścian. Szczęśliwe będą barwy, które sprawiają, iż czujemy się przytulnie oraz czule oraz kuszą nas do snu. Pomieszczenie to nie wymaga także mebli (zobacz skrzynia siedzisko) niezwykle oryginalnych, zazwyczaj niezbędna nam jest tylko komoda na ubrania, o ile nie mamy garderoby, i łóżko, a wraz z nim stoliki nocne. Ot wszystko.

pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
Nie lada wyzwaniem jest wykreowanie miejsca dla dziecka. Fenomenem byłoby zmieszczenie bezkresu zabawek, jakie ma. Meble dla dzieci (patrz) nie charakteryzują się niezwykłą długotrwałością. Nie ma nawet ku temu powodów, ponieważ wiadomym jest, iż okres dziecięcy nie trwa nieskończenie, a zagospodarowanie jego wnętrza w drogocenne elementy tylko dołoży nam kłopotu i zawęzi swobodę brzdąca. Najlepiej jest zatem zaopatrzyć się w kartony na zabawki, szafę na ubrania oraz biurko, przy którym może tworzyć swoje arcydzieła i odrabiać zadania domowe. Pamiętajmy również o prosto zmywalnych farbach ściennych.