Co można zrobić by tchnąć troszkę życia w mało ciekawe mieszkanie? Kilka pomocnych rad

Przychodzi taki moment, kiedy nasze dłuższy czas niezmieniane wnętrze zaczyna nam ciążyć. Znudzeni jesteśmy stale takim samym widokiem na co dzień. Chcielibyśmy coś zmienić, tchnąć trochę życia w tą nudną przestrzeń. Niestety na duży remont nie mamy środków, za każdym razem są ważniejsze wydatki. Jak można dokonać zmian, jakie będą miały duży wpływ na nasze mieszkanie, a zarazem nie zrujnują naszego budżetu? Oto kilka pomysłów.

Pierwszym pomysłem, mogą okazać się fototapety na zamówienie. To ciekawy pomysł, jeśli chcemy zrobić coś oryginalnego i rzucającego się od razu w oczy. Jest to duża zmiana, o której można w pełni decydować. Sami możemy zdecydować się na gotowy projekt, lub też użyć jakiegoś zdjęcia z wyjazdu – sprawdź ofertę Może to być na przykład miejsce do jakiego mamy sentyment, jakie umieścimy w formie wielkiego zdjęcia, na które będziemy mogli spoglądać. Dlaczego dajmy na to nie zrobić fototapety do sypialni, umieszczając ją przykładowo na rozsuwanych drzwiach szafy. W taki sposób miast nabywać nową szafę można w szybki sposób odświeżyć obecną, obdrapaną. Sypialnia (zobacz również – rama łóżka 120×200 w sam raz do Twojego mieszkania) jest takim miejscem, gdzie możemy umieścić sporo rzeczy, jakie niekoniecznie będą odpowiednie do pokoju gościnnego, w jakim przyjmujemy gości. W sypialni natomiast z powodzeniem możemy zastosować takie rozwiązania.

tapety

Autor: DA

Dobrze również spojrzeć na własny dom nie całościowo, lecz dajmy na to na nieużywane przestrzenie. Pewnie nie starczy nam pieniędzy na generalny remont, lecz z powodzeniem uda nam się zagospodarować smutny, ciemny kąt w salonie. Wszak przyjemnie byłoby stworzyć sobie miły kącik do czytania, w jakim będziemy mogli usiąść w długie, zimne wieczory z książką oraz kubkiem herbaty. Trzeba popatrzeć na pchlich targach, albo w sklepach ze starociami za jakimś dużym, starym, klimatowym fotelem – czytaj więcej . Do tego ładna, stojąca lampa, jakaś ozdobna poduszka w kolorze pasującym do aranżacji wnętrza i kącik gotowy. Bez wątpienia przez taką jedną zmianę zyska też całe pomieszczenie.

A co z miejsce, o którym często zapominamy, które traktujemy jako pomieszczenie na nieużywane sprzęty. Chodzi oczywiście o balkon. Czy nie miło byłoby zrobić sobie coś na kształt niewielkiego tarasu, na którym będziemy mogli usiąść oraz wypić sobie przykładowo poranną kawę. Często wielkość balkonów w blokach pozwala już na wstawienie tam małego stolika kawowego oraz fotela. wykorzystajmy taką przestrzeń maksymalnie. Sprzęty na balkon możemy również kupić używane. Po sprzątnięciu całości, dostawieniu ładnych kwiatów w doniczkach może się okazać, że stworzyliśmy całkiem miły, nowy kącik do spędzania czasu.