Bardzo pomocne narzędzia do segregacji śmieci

Segregacja śmieci bardzo długo było w Polsce zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Niewiele osób miało w domu kilka pojemników na odpady. Ostatnimi czasy uchwalono ustawę o sortowaniu śmieci i sytuacja wreszcie po długim czasie zmieniła się. Dla wielu osób korzystanie z wielu kubłów na śmieci stawało się na początku niemałym problemem. Zwłaszcza osoby starsze nie wiedziały w szczegółach, gdzie i jak wyrzucać odpady. Inną kwestią stało się nie do końca umiejętne przeprowadzenie wdrożenia nowego sposobu segregacji śmieci przez urzędników. Brakowało odpowiednich broszur i akcji informacyjnych, co powodowało niemałe zamieszanie i wzrastały niepotrzebne złe nastroje względem sortowania odpadów.

kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Wydziela się obecnie parę rodzajów koszów na odpady.

Podobny zajmujący post prezentowany jest tu, więc odwiedź witrynę drzwi wewnętrzne wrocław i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zaciekawią!

Pierwszy to pojemnik na papier. W takim koszu można umieszczać wszystkie śmieci jak gazety, różnego gatunku czasopisma czy też ewentualnie książki, poniszczone nieużywane zeszyty i wszelkiego gatunku papiery, z których już nie korzystamy. Ponadto naturalnie pojawią się tutaj także kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury. Nie wolno wyrzucać do tego typu pojemników natomiast kartonów z folią aluminiową, które zostają nam po mleku czy sokach, ani też tłustych kartek, czy kalek.

Kolejnym rodzajem kosza do segregacji jest żółty pojemnik na materiały sztuczne. Mamy możliwość tutaj składować wszelkie opakowania wykonane z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po napojach, ale także powinny się tutaj znaleźć opakowania kartonowe, które w środku lub na zewnątrz mają aluminium lub folię. Znajdą się tutaj także wszystkie torebki i reklamówki z plastiku. Ważne jest, żeby pamiętać, że do takiego pojemnika wrzucamy również puszki i drobny złom. Nie należy umieszczać tutaj bez wątpienia styropianu, ani opakowań po olejach, lekach, czy innych tego typu.

Trzeci kosz jest na szkło. Wrzucamy tam wszelkie butelki szklane po napojach i żywności, jednak nie wyrzucamy nakrętek. Należy nie zapominać, że nie wolno składować tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów tu: wygodne w użyciu kosze do sortowania śmieci) spotykamy jeszcze w dwóch rodzajach. Kosze koloru brązowego , w których umieszczamy odpady organiczne a także w kolorze szarym. W nich składujemy różnego typu odpady, które do przetworzenia się nie nadają.