Aranżujemy funkcjonalny przedpokój

Kiedy urządzamy dom, najczęściej koncentrujemy się głównie na wnętrzach, gdzie spędzamy dużo czasu. W każdym razie tak nam się wydaje. Najistotniejsza rzecz jasna jest kuchnia oraz łazienka, bo w końcu trzeba mieć na czym przygotować posiłki i dbać o higienę. Później inwestujemy w kolejne wnętrza, w zależności od tego, ile ich posiadamy. W ostatnim czasie mnóstwo uwagi poświęcamy także naszemu tarasowi. Robimy wszystko, by także tam było przyjemnie i komfortowo. Zwykle najmniej uwagi poświęcamy korytarzowi. A w końcu codziennie przechodzimy nim dużo razy. Może trzeba przy następnym remoncie zatroszczyć się i o niego?

półki i wieszaki

Autor: Kuchniox
Źródło: Kuchniox

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie w naszym mieszkaniu, które widzą odwiedzający nas goście. To nasza swoista wizytówka, dlatego powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby dobrze zapowiadał nasze mieszkanie. Najczęściej umieszczamy tam szafkę na buty i wieszaki na kurtki. I na tym koniec jego aranżacji. Jest jednak wiele rozwiązań, aby uatrakcyjnić także tę, z pozoru nieważną, przestrzeń w naszym mieszkaniu.

Wszystko zależy od tego, jaki duży posiadamy przedpokój. Rzecz jasna, nie potrzebne nam w tym miejscu są nie wiadomo jakie meble, ale jest parę przedmiotów, które powinny się znaleźć w tym pomieszczeniu. W pierwszej kolejności, w korytarzu zakładamy nasze buty, stąd też musi tu pomieścić się dowolna szafka lub stojak na buty. W sklepach możemy znaleźć duży wybór tych mebli. Następnym ważnym szczegółem jest wieszak na kurtki. Można zdecydować się na ścienny albo umieścić stojący drewniany zabytkowy wieszak, który z pewnością będzie robił duże wrażenie. Pamiętajmy o lusterku. Przecież, kiedy wychodzimy z domu, dobrze jest popatrzeć, czy wszystko jest jak należy.

Jeżeli miejsce nam na to pozwala, można także pomyśleć o stoliku lub małej komodzie. Tego typu mebel z pewnością okaże się przydatny w korytarzu. Można tam umieścić telefon lub notes z ważnymi adresami. Często możemy kupić taki stolik w zestawie z krzesłem.

Ciekawią Cię zamieszczone tu informacje? To rewelacyjnie – sprawia nam to radość! Wejdź więc do następnej podstrony i doczytaj tutaj (http://www.artimbo.pl/donice-drewniane,g45.html) nowe treści.

Doskonale prezentują się zestawy rattanowe. Warto również umieścić tam stylową lampkę i wazon z kwiatami.