Aranżacje pomieszczeń za pomocą fototapety

Wielu z nas pamięta jeszcze polską bezbarwną rzeczywistość okresów transformacji ustrojowej. To właśnie w owej epoce modne były fototapety, zrodzone z pragnienia ucieczki przed monotonią, zdobienia wielu fragmentów codzienności.

Były one antidotum oraz sposobem na zaczarowanie nieprzychylnej faktyczności. Pierwsze nie były arcydziełami sztuki wzorniczej, albowiem wszyscy bodaj pamiętamy podtrzymane w cukierkowatych odcieniach pejzaże, przesycone zielonością fotografie lasów jak też arkadyjskie łąki. Bardzo prędko ten pomysł zaczął być kojarzony z badziewiem i złym smakiem. Toteż pierwsze fototapety o podejrzanych wartościach artystycznych zaczęły znikać ze ścian w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.
fototapety na zamówienie

Autor: gridkr (love krittaya)
Źródło: http://www.flickr.com

Pewien czas temu fototapety wróciły do łaski, i to w wielkim stylu. Szybko okazało się, iż dzisiejsze fototapety na zamówienie nadają pomieszczeniu wyjątkowy, indywidualny styl. Dzięki nim możemy zaspokoić potrzebę nietuzinkowości. Najpopularniejszą tematyką w owych dekoracjach ścian jest architektura. Szczególnie ta rozpoznawalna, najlepsza jak też kojarząca się tylko z jednym miejscem na świecie. Coraz częściej wybieramy również widoki dużych miast – na topie wciąż jest Londyn, ale także Jerozolima jak też Moskwa. Nie jedynie fotografie miejskiej przestrzeni są ochoczo wybierane jako pomysł na atrakcyjną ścianę. Twórcy fototapet czerpią wszak natchnienia zewsząd i stąd nowoczesne rozwiązania tego rodzaju to paleta możliwości a także idee zaczerpnięte między innymi z filmu, historii a także przyrody.

Fototapety mogą zaskoczyć niepowszednim połączeniem i źródłem natchnień. Jakiś czas temu ukazała się nietuzinkowa seria, jakiej twórcy natchnęli się gwiazdorami muzyki pop jak też postawili na połączenie neonów z pastelami.