Aranżacja salonu – o czym nie zapomnieć, by świetnie czuć się w urządzonym przez siebie wnętrzu

Przyjemnie zaaranżowane wnętrza sprawiają, że chcemy w nich przebywać. Cieszymy się, wracając do domu, gdyż będziemy mogli usiąść, uszykować kolację w praktycznej kuchni lub odprężyć się spoglądając na piękną tapetę w sypialni. Ładne urządzenie pomieszczeń w naszym domu wcale nie jest takie łatwe, toteż warto poznać kilka zaleceń, które będą przydatne, kiedy będziemy zajmować się kreowaniem idealnego salonu.

modernistyczny salon

Autor: Arte Espina
Źródło: Arte Espina
Przede wszystkim nie idźmy ślepo za ty co modne. W jednym sezonie trendy są krzykliwe kolory, w następnym natomiast – beże oraz szarości – i co w niniejszym wypadku zrobić z żółtą ścianą? Najlepiej jest wykorzystać rozwiązania, jakie zawsze będą modne i wyglądają świetnie bez znaczenia od tego, jakie mody dzisiaj panują. Po drugie zdecydujmy się na miło wyglądające, ale też praktyczne meble (zobacz). To w salonie zazwyczaj nocują nasi goście, jeżeli przyjeżdżają na dłużej niż jedno popołudnie, toteż dobra kanapa jest rozkładana. Jak najbardziej elektryczna sofa z wysuwanymi podnóżkami jest rewelacyjnym gadżetem, ale jedynie do siedzenia. Zatem lepiej wybierzmy sobie fotele z podnóżkami, ale w przypadku kanapy postawmy na tradycję. Przyda się także stół, jeśli nie mamy jadalni oraz szafka pod telewizor czy słupek, w jakim będziemy mogli trzymać obrusy albo przeważnie użytkowane szklanki oraz kieliszki do picia wina w trakcie niedzielnych popołudni. Choć przeszklone szafki prezentują się elegancko, to praktyczniejsze są te z zabudowanymi drzwiami, albowiem będziemy mogli przechowywać w szafkach więcej szpargałów. Znaczące jest także światło, toteż inwestujmy i w oświetlenie górne, i w kinkiety czy lampy stojące, jakie decydują o klimacie wnętrza. Lampa ustawiona w rogu pokoju umożliwi także czytanie książek, kiedy się ściemni, oświetlenie górne z kolei nie zawsze gwarantuje odpowiednio dużo światła.

ciekawa aranżacja salonu

Autor: Giusti Portos
Źródło: Giusti Portos
Nie decydujmy się pochopnie, a niewątpliwie będziemy usatysfakcjonowani z tego, w jaki sposób prezentuje się nasz salon i z chęcią zaprosimy do niego gości. Nie zapominajmy, że wnętrza projektanci wnętrz kraków w pierwszej kolejności powinny podobać się domownikom, toteż spytajmy ich o gusta i pomysły, które są dla nich istotne, a skroimy salon na miarę naszych oczekiwań i potrzeb – pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc.